Indlæser Begivenheder

KUNSTPUNKTS ÅBNE CENSUREREDE UDSTILLING 2023/24

 

På lørdag d. 2. dec. er KunstPunkt  klar til at åbne dørene for sin 8. censurerede udstilling.

 

Udstillingen ses fra d. 2. dec 2023 til 7. jan. 2024

Åbningstiderne er hverdage kl. 13-17 weekend kl. 11.17

Der er lukket 23.24.25.26.31.12.2023 + 1.1.2024

Det er igen blevet en spændene udstilling, som er et besøg værd.

Der er i år antaget 72 kunstnere, hvilket er det højeste antal nogensinde, de er repræsenteret med i alt 113 værker.

Der vises billedkunst, keramik, tekstilkunst, fotokunst, skulpturer m.m.

Gennemgang 6.12 kl 18.30.

– Finisering: 7.1.2024.

KUNSTNERLISTE KUNSTPUNKTS CENSUREREDE UDSTILLING 2023/24

KUNSTNERLISTE KUNSTPUNKTS CENSUREREDE UDSTILLING 2023/24

Angela Conrady

     angela.conrady@gmx.de
Anker Rasmussen   ankerrasmussen@gmail.com
Anne Dorthe Paulsen   annedorthepaulsen@yahoo.dk
Anne Grethe Nielsen  

nielsenag1952@gmail.com

Anne Marie Just Seehagen   amjseehagen@gmail.com
Anne Merete Nilausen   am-nilausen@mail.dk
Anne S Storm Østergaard   oestergaard.anne@gmail.com
Àrni Andreasen   aaarniandreasen@yahoo.com
Barbara Bull   BBull@gmx.de
Bente Lønborg Philipsen   blp@team96.dk
Beth Lehner   beth@lehner.dk
Birte Refshauge Nørup   birterefshauge@icloud.com
Boris Ginzburg   borginz@duck.com
Christian Warming   christianwarming@web.de
Christina Smith   mail@christina-smith.dk
Claudia Olivia Gillmann   claudiaolivia@web.de
Claus Axelsen   ulrikkrage@gmail.com
Connie Kock   ckconnie.kock@gmail.com
Conny Djurhuus Kristiansen   coy@mail.dk
Delphine Verzier König   farben.am.horizont@gmail.com
Eliane Karecki   elianekarecki@gmail.com
Elisabeth Brammer Jacobsen   ebjjac@gmail.com
Elke Koch   mitsteinengestalten@web.de
Erik Bak   erikbak2000@yahoo.dk
Erik Jørgensen   maleriget@outlook.dk
Erik Pedersen   epd_mg@hotmail.com
Friederike Thomaschki   info@kunstfried.de
Gerda Nehls   nehls-flensburg@t-online.de
Hanne Agnete Jacobsen   hpjac@post9.tele.dk
Hanne Darling   hannedarling6@gmail.com
Hans-Joachim Ruge   hoisd@t-online.de
Heidi Minetti   heiha@live.dk
Hjalte Pedersen   haremarksvej54@gmail.com
Hjördis Thelander   hjordis.thelander777@gmail.com
Ib Trebbien   ib@trebbien.dk
Ilse Kristine Agerup   Artika@mail.dk
Ilse Kristine Agerup   Artika@mail.dk
Inge Hingst   ingehc@gmail.com
Inge von Krottnaurer   inge-vk@t-online.de
Inger Andersen Hansen   ingerahansen@hotmail.com
Jacob Surland   info@modernefotokunst.dk
Jonni Ekdahl   jonniwestox@gmail.com
Jørgen Hørning   hjhoerning@mail.dk
Karen Mølbæk   kmob1972@gmail.com
Karen Vesterager   info@onefootin
realitygallery.com
Karen Willesen   kw@karenwillesen.dk
Karin Jensen   bedstejensen@gmail.com
Katja Marie Rosendahl   k.lau@live.dk
Kenneth Wollenberg   info@artwithheart.dk
Kirsten Hjortlund   ki.hjortlund@gmail.com
Kirsten Stubben   kirsten.stubben@gmail.com
Leila Holberg   leilaholberg@live.dk
Lillian Bruun   lillian1bruun@gmail.com
Lisbeth Thejl Belschner   belschner@artfengshui.dk
Louise Christensen   Louisec@youmail.dk
Mads Vedel Jensen   madsvj@mail.dk
Maij Pedersen   maij@holdaheltop.dk
Maike Petersen   maike@jarplund.net
Marianne Lyngsø Foged   lyngsofoged@gmail.com
Marianne Lyngsø Foged   lyngsofoged@gmail.com
Marianne Sawierucha   emhaarnagel@gmail.com
Mette Hansgaard   metteskunst@gmail.com
Mette Larsen   metteblans@gmail.com
Norbert Rath   atnrath@t-online.de
Regina Janzen   re_janzen@hotmail.de
Roland Runge   artrunge@gmail.com
Ruth Søe   ruthsoee@hotmail.com
Stefanie Jacoby   stefanie.jacoby@gmail.com
Susanne Weber   Susanne-2323@t-online.de
Susanne Weber   Susanne-2323@t-online.de
Torben  Callesen   tcfoto57@gmail.com
Winnie Møller   wmgalleri@gmail.com

 

 

Del dette på din foretrukne platform

Læg en kommentar

Titel

Go to Top